Dit nieuwsbericht is niet actueel!

AWAKE - campagne inbraakpreventie

Gepubliceerd op di 29 oktober 2024
Binnenkort lanceert de politiezone WOKRA de campagne "AWAKE" (Alert Wezembeek-Oppem And Kraainem Engagement). De komst van de donkere maanden brengt immers een verhoogd risico met zich mee, onder andere op het gebied van criminaliteit.

Met deze campagne willen we de alertheid en betrokkenheid van onze inwoners verhogen. Wij roepen hierbij op om verdachte situaties onmiddellijk te melden aan de politie. Door samen te werken en waakzaam te zijn, willen we inbraken voorkomen en een veilig leefomgeving creëren. Dit zal uiteraard gecombineerd worden met verschillende politionele "LASSO"-acties (anti-inbraakactie). Op bepaalde momenten zal ook de cavalerie van de Federale Politie worden ingezet.

LASSO-actie

Op 24/10 heeft de politiezone WOKRA (Wezembeek-Oppem en Kraainem) opnieuw een actie "LASSO" georganiseerd op het grondgebied van de politiezone. De actie heeft plaatsgevonden tussen 17.30 en 03.00 uur en er werden zowel vaste dispositieven als mobiele ploegen ingezet. Bovendien werden er voetpatrouilles georganiseerd in risicovolle wijken.

Er konden geen voertuigen of personen gelinkt worden aan diefstallen. Er werden wel enkele PV's opgemaakt voor drugsbezit en voor verkeersinbreuken. Twee jongeren die onderweg waren om graffiti te spuiten konden de vlucht nemen, doch de spuitbussen lieten ze achter. De politiezone doet verder onderzoek hieromtrent.

Inbraakpreventie

Inbraakpreventie is van cruciaal belang om de veiligheid en het welzijn van onze gemeenschappen te waarborgen. De campagne “AWAKE” (Alert Wezembeek-Oppem And Kraainem Engagement) richt zich op het verhogen van de alertheid en betrokkenheid van bewoners in Wezembeek-Oppem en Kraainem. Door samen te werken en waakzaam te zijn, kunnen we inbraken voorkomen en een veilige leefomgeving creëren voor iedereen. Meld verdachte situaties aan de politie! Doe mee met “AWAKE” en help ons om onze buurten veiliger te maken!