Elektriciteit
De budgetmeter voor elektriciteit levert 10 ampère aan elektriciteit (noodkrediet), zelfs wanneer er geen geld staat op je budgetmeterkaart.
Heb je moeilijkheden met het betalen van je energiefacturen of heb je schulden bij Fluvius? Dan kan er prepaid geactiveerd worden waarmee je een startkrediet van 20,00 euro ontvangt zodat je niet zonder energie valt. Dit bedrag wordt automatisch terugbetaald via prepaid en als dit op is, beschik je nog over een beperkt noodkrediet.
Er is een oplaadpunt beschikbaar aan het onthaal van het OCMW.
Aardgas
Via een aardgasbudgetmeter is een gegarandeerde minimale levering om technische redenen niet mogelijk. Wie niet oplaadt en ook zijn noodkrediet heeft opgebruikt, dreigt zonder aardgas te vallen.
De Vlaamse overheid kan in de winterperiode (van 1 november tot en met 31 maart) voor mensen die hun budgetmeter voor aardgas niet kunnen opladen, zorgen voor een minimale levering.
Voorwaarden
Elke steun van het OCMW wordt voorafgegaan door een sociaal onderzoek door een maatschappelijk werker.
Hoe aanvragen?
- Neem contact op met de sociale dienst.
- Tijdens de permanentiemomenten op maandag- en woensdagvoormiddag tussen 9.00 en 11.30 uur. Voor specifieke problemen kan je doorverwezen worden naar andere diensten.
Wat meebrengen?
- Je identiteitskaart.
- Een foto van je tellers.
Afhandeling
Je aanvraag wordt behandeld op het vast bureau van de sociale dienst.
